Визволення Шепетівки

В цей день, 11 лютого 1944 року, визволили місто Шепетівку від нацистських загарбників. І скільки б не віддзвеніло зим, не відцвіло весен, залишиться він у людській пам’яті як день ще одного народження міста, котре топтали два з половиною роки окупанти і хотіли приректи на вічне поневолення.

З метою вшанування пам’яті визволителів в Шепетівському професійному ліцеї було проведено ряд виховних заходів. 11 лютого прозвучала тематична радіогазета інформаційного характеру, класними керівниками Гуменюк Л.Р.( гр..№104), Міщук О.Ю. (гр.. №304),Щербан Н.Т. (гр..№303) проведено уроки пам’яті на тему: « Пам’ятаємо минуле заради майбутнього».

Класні керівники ще і ще раз звернули увагу молоді на історичний перебіг подій: розповіли про те, що 4 липня 1941р. наше місто було зайняте ворогом. В Шепетівці під час окупації у фашистських катівнях загинуло понад 30 тисяч громадян, до Німеччини окупанти відправили понад 11 тисяч шепетівчан. За період окупації було зруйновано 80 відсотків житла. Розграбовані і понівечені стояли холодні школи, магазини, будинки… Найбільшої шкоди завдали залізничній станції та цукровому заводу. У боях за звільнення наші війська понесли великі втрати. Про визволення міста розповіли учні 104 групи Головаш Костянтин та Крупа Костянтин. Присутні мали змогу переглянути відеоматеріали, зібрані членами гуртка «Історичне краєзнавство»: хроніку визволення Шепетівки, матеріали із спогадами про Героя Валю Котика та вшанувалти пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

У цей же день силами вихователя Дячук Ю.В. та бібліотекарем Захарченко Л.М., в рамках роботи за цільовою творчою програмою « Я-шепетівчанин», для мешканців гуртожитку було проведено вечір пам’яті “Миттєвості війни».

Цього разу особлива увага була звернена на розкриття подвигу юних месників-шепетівчан Валентина Котика,Миколи Трухана, братів Федоровичів, які в час війни,перебуваючи в шепетівському підпіллі, тримали зв’язок з партизанами. За дорученням підпільного штабу, очолюваного Остапом Горбатюком, діти розклеювали листівки, були «вухами» і «очима» партизан.

Про ці події учні дізнались із книги «Шепетівські підпільники», яка була центром уваги під час огляду тематичної виставки, котру провела керівник цільової творчої програми, бібліотекар Захарченко Л.М.

Вихователем Дячук Ю.В. проведено заочну екскурсію місцями боїв за Шепетівку. Розповідь вдало перегукувалась із споминами учнів, котрі упродовж багатьох років(і понині) доглядають за могилою воїна-визволителя М.С.Федченка, що у 1944 році загинув на підступах до нашого міста.

Особливу активність у підготовці заходу та зацікавленість історичним матеріалом виявили учні Олександр Галигін, Людмила Фурман, Анастасія Сіваківська, Анна Мазур та Валерія Нюнько.

Змістовно-філософськими були роздуми присутніх про значення миру для кожної людини, що живе на планеті Земля.

Л.Р.Гуменюк – викладач історії

230 переглядів

17 червня в Шепетівському професійному ліцеї відбувся випускний вечір «Ліцею рідний, прощавай» – свято, яке лежить на межі дитинства та дорослого життя. У ньому переплелись світлі надії й біль розлуки, радість зустрічі з майбутнім та сум прощання. Свідоцтва про повну загальну середню освіту та дипломи кваліфікованих робітників отримали випускники гр.303 «Слюсар-ремонтник. Електромонтер» та гр.304 «Слюсар-ремонтник. […]

Команда учнівської мінікомпанії «Comfort Home» Шепетівського професійного ліцею прозвітувала про свою діяльність, успіхи та досягнення. За весь період роботи компанії було виготовлено 355 одиниць продукції. Реалізація продукції відбувалась через соціальні мережі, вебсайт компанії, на ліцейних ярмарках. Згідно із Статутом кожен акціонер отримав вкладені кошти і дивіденди в розмірі 2 % від вкладеної суми та премії […]

3 червня 2024 року в ліцеї відбулися вибори президента учнівського самоврядування. Вітаємо нового президента!!! За підрахунками виборчої комісії серед кандидатів на пост президента Шепетівського професійного ліцею найбільшу кількість голосів набрала здобувачка освіти групи 102, вихованка військово-патріотичного гуртка “Джура”, Ірина Білокур! Натхнення і стійкості тобі, президенте! Впевнено втілюй у життя свою передвиборчу програму!!!! Нагадаємо, ознайомитись дистанційно […]

Ми на нашому сайті використовуємо файли cookie, якщо ви не згодні, щоб ми використовували даний тип файлів, ви повинні відповідним чином встановити налаштування вашого браузера (в такому випадку ми не гарантуємо коректної роботи сайту) або не використовувати наш веб-сайт

x