Профілактика булінгу


Плани заходів по запобіганню та протидії булінгу (цькуванню)


Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу – 2023

З 27 вересня по 01 жовтня стартував Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу.

В рамках тижня в Шепетівському професійному ліцеї були проведені заходи щодо захисту інтересів дітей та протидії насильству. Психологічною службою ліцею, заступником директора з виховної роботи та класними керівниками були проведені тематичні бесіди, лекції з елементами тренінгів на теми:

  • «Чому так стається? Булінг в Україні»
  • «Зупинимо булінг разом»
  • «Булінг. Кібербулінг або агресія в Інтернеті.»
  • «Способи розпізнавання і захисту дитини»

Соціальний педагог та класні керівники на батьківських зборах груп І курсу ознайомили батьків на батьківських зборах з порядком реагування на доведені випадки булінгу (цькування) у закладі освіти та відповідальність осіб, причетних до булінгу.

Здобувачі освіти повинні розуміти, що фізичне залякування, побиття, стусани, підніжки, поштовхи, дотики є небажаним і це все булінг!


Тиждень протидії булінгу «Стоп булінг!»2022р.

З 26 по 30 вересня психологічною службою в Шепетівському професійному ліцеї був організований і проведений тиждень протидії булінгу «Стоп булінг». Протягом тижня відбулися просвітницькі заходи, спрямовані на інформування здобувачів освіти про булінг та запровадження адміністративної відповідальності за вчинення булінгу (цькування). Учні ліцею почули інформацію про види булінгу, міри покарання, навчилися відрізняти булінг від звичайного конфлікту.
Соціальним педагогом та практичним психологом ліцею проведено ряд заходів:
– Година психолога « Протидія булінгу в закладі освіти» » з елементами тренінгу
– Захід для здобувачів освіти «Соціальна структура булінгу»
– Перегляд та обговорення відеофільму « Булінг. Способи самозахисту»
– Конкурс малюнків « Зупинимо булінг разом!!!»
– Будьмо толерантними один до одного, і до самих себе.


Тиждень протидії булінгу 2021р.

У Шепетівському професійному ліцеї психологічною службою проведено «Тиждень протидії булінгу».

З 22 по 26 листопада у рамках тиждня пройшло ряд просвітницько-профілактичних заходів. Для учнів груп №103 та №104 проведені години психолога з протидії булінгу на тему «Протидія БУЛІНГУ в учнівському середовищі», «Змінюй в собі негативне ставлення до інших» з елементами тренінгу.
Учні групи № 204 переглянули та обговорили відеофільм «БУЛІНГ. Способи самозахисту». Також пройшов цикл бесід для всіх здобувачів освіти «Добро починається з тебе», «Не будь жорстоким». Підсумком тижня став конкурс газет «Зупинимо БУЛІНГ разом».


Тиждень боротьби проти булінгу 2020р.

В Шепетівському професійному ліцеї психологічною службою з 16 по 20 вересня був проведений Тиждень боротьби проти булінгу.
Як відомо булінг (англ. school bullying campaign) — загальний термін, яким означають систематичні переслідування з образами, цькуванням, знущання, залякування, приниження, упереджене ставлення у навчальному закладі. Зазвичай, термін означає переслідування серед учнів, рідше зустрічається цькування учнів вчителями, ще рідше — цькування вчителя учнями. За дослідженнями ЮНІСЕФ, з фактами шкільного булінгу в Україні мали справу 67% дітей у віці від 11—17 років протягом останніх трьох місяців. Також, 24% дітей стали жертвами, а 48% з них нікому не розповідали про ці випадки. Дещо частіше за інших дітей піддаються булінгу сором’язливі, зі зразковою поведінкою діти, а також діти, які, в силу різних життєвих обставин, «замкнуті в собі» а також діти з сімей з низьким рівнем прибутку.

В рамках Тижня боротьби проти булінгу було проведено ряд заходів, зокрема: облаштовано інформаційний куточок, щодо протидії булінгу; активну участь взяли учні І курсу 103 групи та 104 групи у виготовлені газети «Ні булінгу».
Також 18-20 вересня практичним психологом Гладкою Н.М. проведене заняття з елементами тренінгу на тему «Протидія булінгу в учнівському середовищі» для учнів групи № 102 та 104, а для учнів групи 103 був проведений виховний захід з елементами перегляду відеосюжету «Як попередити булінг».


Десять порад про шляхи подолання булінгу


Як запобігти булінгу в учнівській спільноті


Порядок реагування на доведені випадки булінгу та відповідальність осіб, причетних до булінгу


Порядок подання та розгляд (з дотриманням конфіденційності) заяв про виникнення булінгу (цькування).

  1. Реєстрація секретарем заяв. 
  2. Наказ керівника про розслідування випадку булінгу. 
  3. Відбір пояснень в осіб, що брали участь у конфлікті. 
  4. Прийняття рішення про випадок, що стався. 
  5. Повідомлення поліції та службу у справах дітей про випадок. 
  6. Надання відповіді заявнику.
  7.  Додаткове планування виховної, соціально-психологічної роботи з учасниками конфлікту.

939 переглядів