Методична робота


Самоосвіта педагога як необхідна складова сучасності

27 січня 2023 року у Шепетівському професійному ліцеї відбулось засідання методичної комісії загальноосвітніх дисциплін на тему «Самоосвіта педагога як необхідна складова сучасності». Засідання відкрила голова методичної комісії Гуменюк Лариса Романівна, яка привітавши учасників засідання, підкреслила актуальність теми, наголосивши на тому, що самоосвіта – це безперервний процес саморозвитку та самовдосконалення професійної компетентності педагога, шлях до успіху кожного сучасного викладача, а також надала методичні рекомендації щодо аналізу і самоаналізу сучасного уроку.
У рамках методичного засідання методистом ліцею Рижко Людмилою Станіславівною був проведений міні- тренінг «Педагог – вічний учень».

Цікавим та змістовним був виступ Буркацького Олега Анатолійовича з теми «Електронний облік освітнього процесу та його переваги (на прикладі платформи АТОМС)».
Також були обговорені результати моніторингу якості навчальних досягнень здобувачів освіти за І семестр 2022/2023 н.р. у порівнянні з 2021/2022 н.р. та методист ліцею ознайомила присутніх з особливостями проведення ЗНО/НМТ -2023.

Всі доповіді супроводжувалися яскравими, змістовними презентаціями.
На завершення всі присутні подякували за набутий досвід, представлений на засіданні методичної комісії загальноосвітніх дисциплін.


«Система роботи класного керівника, куратора групи, вихователя гуртожитку – запорука ефективної діяльності виховного процесу в ліцеї»

30 листопада 2022 року відбулося засідання методичної комісії класних керівників, кураторів, вихователя на тему «Система роботи класного керівника, куратора групи, вихователя гуртожитку – запорука ефективної діяльності виховного процесу в ліцеї».

Голова методичної комісії Камфорович О.І. запропонувала розглянути питання, які охоплювали різні сторони виховного процесу, такі як цінності та орієнтири українського «покоління Z» або як порозумітися з «цифровим поколінням». Вихователь гуртожитку Дячук Ю.В. поділилась досвідом щодо формування творчого, працездатного учнівського колективу. Також практичним психологом були надані поради щодо запобігання професійного емоційного виснаження. Наприкінці засідання були обговорені відкритих виховних годин проведені членами методичної комісії.

Засідання пройшло в атмосфері творчої праці і взаєморозуміння. Після обговорення кожного питання було прийняте рішення щодо створення освітнього простору, який забезпечить всебічний та гармонійний розвиток особистості учня.


Засідання методичної комісії на тему «Професійна компетентність педагога»

08.11.2022р. відбулося чергове засідання методичної комісії викладачів та майстрів виробничого навчання сфери послуг, будівництва та промисловості у формі круглого столу на тему «Професійна компетентність педагога». У роботі засідання взяли участь методист Людмила Рижко та практичний психолог Надія Гладка. Відкриваючи роботу методичної комісії голова Олена Попова ознайомила присутніх з порядком денним засідання. Методист Людмила Станіславівна зосередила увагу присутніх на загальних вимогах до атестації педагогів як системи заходів, спрямованих на стимулювання підвищення їх професійної компетентності, ознайомила з основними вимогами до структури, оформлення статей та навчально-методичної літератури. Практичний психолог Надія Михайлівна розказала про збереження психоемоційного здоров’я педагогічних працівників під час проходження атестації.
Також на засіданні методичної комісії узгодили орієнтовний графік тижнів професійної майстерності, особливості підготовки відеороликів з професій, заслухали майстра виробничого навчання Дмитра Драченка, який поділився досвідом роботи з теми «Інноваційні технології навчання при підготовці кваліфікованих робітників в системі професійно-технічної освіти».


Атестація -2022

З метою стимулювання цілеспрямованого безперервного підвищення рівня професійної компетентності педагогічних працівників, зростання їх майстерності, розвитку творчої ініціативи, підвищення престижу й авторитету, забезпечення ефективності освітнього процесу 24 березня 2022р. відбулося підсумкове засідання атестаційної комісії Шепетівського професійного ліцею. Впродовж 2021/2022н.р. атестаційна комісія освітнього закладу, дотримуючись вимог Типового положення, вивчала рівень сформованості педагогічних вмінь і навичок 7 педагогічних працівників, об’єктивно та виважено оцінювала результативність їх роботи в міжатестаційний період.

Педагогічні працівники закладу, що атестувалися представили результати своєї педагогічної діяльності протягом 5-ти років у вигляді електронних портфоліо.

За рішенням атестаційної комісії Шепетівського професійного ліцею:

1.  Підтверджено відповідність займаній посаді і раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст другої категорії» викладача Малошика В.А. Електронне портфоліо

2. Підтверджено відповідність займаній посаді і  раніше встановленому 13 (тринадцятому) тарифному розряду майстра виробничого навчання  Ляски С.Г. Електронне портфоліо

3. Підтверджено відповідність займаній посаді і  раніше встановленому 13 (тринадцятому) тарифному розряду майстра виробничого навчання  Гуменюк М.Г. Електронне портфоліо

4. Підтверджено відповідність займаній посаді і раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст першої категорії» бібліотекара Захарченко Л.М. Електронне портфоліо

5. Підтверджено відповідність займаній посаді і раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст першої категорії» методиста Рижко Л.С. Електронне портфоліо

6. Визнано таким, що відповідає займаній посаді і порушити клопотання перед атестаційною комісією ІІІ рівня Департаменту освіти, науки, молоді та спорту Хмельницької облдержадміністрації про відповідність Дзюби А.С. раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії»  та присвоєння педагогічного звання «старший викладач». Електронне портфоліо

7. Визнано таким, що відповідає займаній посаді і порушити клопотання перед атестаційною комісією ІІІ рівня Департаменту освіти, науки, молоді та спорту Хмельницької облдержадміністрації про відповідність Камфорович О.І. раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії»  та присвоєння педагогічного звання «старший викладач». Електронне портфоліо

У підсумку засідання комісії голова атестаційної комісії Олег Антонович Окунєвський привітав педагогічних працівників з успішною атестацією та подякував за плідну та результативну роботу.


Моніторинг якості навчальних досягнень здобувачів освіти Шепетівського професійного ліцею за 2020/2021н.р

Для об’єктивності оцінки результатів навчальних досягнень здобувачів освіти, результативності дистанційного навчання, протягом 2020/2021 навчального року проводився моніторинг якості навчання учнів та надання освітніх послуг викладачами та майстрами в/н закладу. Адміністрацією проаналізовано стан успішності здобувачів освіти за рівнями навчальних досягнень в межах групи, підраховано відсоток якості знань з усіх предметів загальноосвітньої, професійно-теоретичної, професійно-практичної підготовок за рік.


Підсумки обласної виставки матеріалів комплексно-методичного забезпечення професійної підготовки «Педагогічні ідеї і знахідки 2020»

Згідно до наказу директора Департаменту освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації від 14.01.2021 року № 7-од «Про підсумки обласної виставки матеріалів комплексно-методичного забезпечення предметів професійної підготовки «Педагогічні ідеї та знахідки» переможцями стали:
– в номінації «Електронний навчальний посібник, ресурс» з електрогазозварювальних професій – Ляска Святослав Григорович – диплом І ступеня;

ЕНР з професії “Електрогазозварник”. Виробниче навчання

– в номінації «Електронний навчальний посібник, ресурс» з професії «Швачка» – Муравйова Раїса Петрівна – диплом І ступеня;

ЕНР з модуля ШВЧК 3.1. Виконання операцій простої складності з обробки зрізів, деталей та вузлів натільної білизни.

– в номінації «Веб-сайт, блог педагога» з електрорадіотехнічних професій – Коврига Олена Миколаївна – диплом І ступеня.

Блог викладача професійно-теоретичної підготовки Шепетівського професійного ліцею

Вітаємо з перемогою!!!


249 переглядів