28 жовтня – День визволення України від фашистських окупантів

Сьогодні, 28 жовтня, Україна відзначає важливу дату — 76 річницю визволення від фашистських загарбників, національне свято, пов’язане з вигнанням військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни за межі сучасної території України.

Свято запроваджено “з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, а також вшанування героїчного подвигу і жертовності українського народу під час Другої світової війни”.

Під час Другої світової війни (1939-1945) на території України точилися битви, багато з яких мали особливо важливе значення для звільнення Європи від нацизму і безпосередньо впливали на перебіг бойових дій. Перші населені пункти нашої держави в районі Східного Донбасу радянські війська звільнили від німецької армії в грудні 1942 року.

23 серпня 1943 року було звільнено Харків, у вересні-жовтні цього ж року відбувалася одна з найбільших військових операцій у світовій історії – битва за Дніпро, кульмінацією якої стало вигнання фашистів з Києва.

Закінчила цей етап війни Східно-Карпатська операція, що розпочалася 9 вересня 1944 року. 27 жовтня 1944-го радянські війська визволили Ужгород, а 28-го вийшли на сучасну західну межу України.

Вшановують героїв – визволителів і в Шепетівському професійному ліцеї. Так, 27 жовтня 2020 року Якименко А.В.- майстер виробничого навчання та учень групи № 204 Швець Богдан впорядкували могилу визволителя Шепетівки М.С.Федченка – солдата із Чернігівщини.

Члени гуртка «Історичне краєзнавство» вивчали матеріали з історії звільнення України. Зокрема, Швець Богдан зробив підбірку матеріалів про юних героїв-учасників Другої світової війни. Хлопець, проживаючи в Шепетівці на вулиці Володі Ковальчука, збирає матеріали про юного підпільника.

Ми пам’ятаємо героїв, чия боротьба, самовіддана праця і героїзм сприяли звільненню України від фашистських окупантів. У серці кожного з нас жива пам’ять про неоціненний внесок українців у спільну перемогу в цій жахливій війні.

Л.Р.Гуменюк – викладач історії

108 переглядів

Тема  загрози молодіжного руху «ПВК Редан» стала актуальною в зв’язку зі зростанням кількості молодих людей, які долучаються до цього руху та виконують їхні запити. 7 березня 2023 року в Шепетівському професійному ліцеї в групі 304 класним керівником Гуменюк Л.Р. було проведено профілактичну  бесіду на тему “Загроза  молодіжного руху «ПВК Редан»”. Рух “ПВК Редан” відомий своїми […]

“Щоб відчувати себе щасливим на роботі і в роботі, необхідно знайти такий вид діяльності, до якого лежить душа. Якщо обрана професія не подобається, то здобувай іншу!”. Саме під таким гаслом у Шепетівському професійному ліцеї 07.03.2023р. пройшов профорієнтаційний марафон, гостями якого стали педагоги та лідери учнівського самоврядування закладів освіти нашого міста. Протягом марафону відбувся тренінг і […]

Березень в Україні часто називають Шевченковим. І це не випадково : щороку навесні Великий Кобзар приходить до нас і щороку новим, неповторним. Цьогоріч Україна святкує 209-річницю з дня народження Великого Кобзаря. Постать Тараса Шевченка відома далеко за межами України: у багатьох країнах йому встановлено пам’ятники, його творчість перекладена майже всіма мовами світу, на його честь […]

Ми на нашому сайті використовуємо файли cookie, якщо ви не згодні, щоб ми використовували даний тип файлів, ви повинні відповідним чином встановити налаштування вашого браузера (в такому випадку ми не гарантуємо коректної роботи сайту) або не використовувати наш веб-сайт

x