«Світ ловив мене, але не впіймав…» 300-річчя з дня народження Григорія Сковороди

…Благословенні ви, сліди,

Не змиті вічності дощами,

Мандрівника Сковороди

З припорошілими саквами,

Що до цілющої води

Простує, занедбавши храми.

Максим Рильський

Є на світі люди, життя яких залишає на землі такий відбиток, що протягом подальшої історії розвитку суспільства він залишається  немов би недоторканим, бентежить людський розум і душу.

Григорій Савич Сковорода – народний філософ і поет, педагог і просвітитель, музикант і громадський діяч. Його творчий доробок складають близько 20 філософських трактатів і діалогів. Зокрема це “Алфавіт світу”, “Розмова дружня про душевний світ”, збірки поезій “Сад божественних пісень”, книги байок “Басни Харковскія” та ряду інших оригінальних поетичних творів і перекладів з античної літератури. Ще за життя Сковороду називали «українським Сократом», «українським Горацієм», бо він значно розвинув на Україні філософію, літературну педагогіку.

Цього року виповнюється 300 років з часу народження великого сина українського народу. Він і через майже три сотні літ залишається нашим сучасником, чиї мудрі поради допомагають і ще будуть допомагати нашому народу.

Прилучитися до його мудрості, світлого поетичного слова справа честі для нас. Тому в нашому закладі пройшли слідуючі заходи: виставка-огляд «Невтомний шукач свободи і щастя»(бібліотека ліцею), кінолекторій «Великі Українці»(І курс), аудіозапис творів, конкурс на краще читання байок(група 203), віртуальна подорож музеями Сковороди, афоризми Г.Сковороди (бесіда).

«Сковорода – це вічне». У пошуках власної ідентичності ми дедалі частіше звертаємося до Сковороди. Може, нехай не сьогодні, то завтра в наших душах таки запанує сковородинський образ України як відблиск золотого віку, образ, що несе в собі віру, надію й любов….

Григорій Савич — узірець незламності і нескореності. Протягом життя він уперто й вміло уникав усього того, що могло уярмити дух, свободу. Тому, мабуть, на його могилі й викарбувані слова: «Світ ловив мене, але не впіймав…».

Т.Ваколюк, викладач української літератури

408 переглядів

📅 13 грудня у Шепетівському професійному ліцеї відбулося засідання педагогічної ради, під час якого колектив детально обговорив важливі питання освітнього процесу. 📚👩‍🏫💬 Зустріч стала майданчиком для конструктивного діалогу, аналізу актуальних викликів та пошуку ефективних рішень. 🛠️ Спільна робота педагогів дозволяє рухатися вперед 🚀, вдосконалювати методики навчання та створювати ще кращі умови для наших учнів. 🎓🙏 […]

📅 Сьогодні, 10 грудня 2024 року, у Шепетівському професійному ліцеї пройшло засідання методичної комісії викладачів загальноосвітньої підготовки на тему:✨ «Розвиток професійних компетентностей викладачів як засіб підвищення предметних та ключових компетентностей здобувачів освіти». 🔑 На засіданні викладачі:✅ Поділилися найкращими практиками формування ключових компетентностей учнів.✅ Обговорили сучасні методики та інструменти викладання.✅ Взяли участь у конструктивних дискусіях і […]

22 листопада 2024 року відбулось засідання методичної комісії сфери послуг, будівництва та промисловості, присвячене темі: “Ведення облікової документації для ефективної організації освітнього процесу”. 📝👩‍🏫Учасники всебічно вивчили основні питання, що стосуються документального забезпечення освітнього процесу, зокрема правильність оформлення облікової документації, вимоги до її ведення, а також важливість документації в організації та управлінні освітнім процесом. 💡📊 🔹 […]

Ми на нашому сайті використовуємо файли cookie, якщо ви не згодні, щоб ми використовували даний тип файлів, ви повинні відповідним чином встановити налаштування вашого браузера (в такому випадку ми не гарантуємо коректної роботи сайту) або не використовувати наш веб-сайт

x