«Світ ловив мене, але не впіймав…» 300-річчя з дня народження Григорія Сковороди

…Благословенні ви, сліди,

Не змиті вічності дощами,

Мандрівника Сковороди

З припорошілими саквами,

Що до цілющої води

Простує, занедбавши храми.

Максим Рильський

Є на світі люди, життя яких залишає на землі такий відбиток, що протягом подальшої історії розвитку суспільства він залишається  немов би недоторканим, бентежить людський розум і душу.

Григорій Савич Сковорода – народний філософ і поет, педагог і просвітитель, музикант і громадський діяч. Його творчий доробок складають близько 20 філософських трактатів і діалогів. Зокрема це “Алфавіт світу”, “Розмова дружня про душевний світ”, збірки поезій “Сад божественних пісень”, книги байок “Басни Харковскія” та ряду інших оригінальних поетичних творів і перекладів з античної літератури. Ще за життя Сковороду називали «українським Сократом», «українським Горацієм», бо він значно розвинув на Україні філософію, літературну педагогіку.

Цього року виповнюється 300 років з часу народження великого сина українського народу. Він і через майже три сотні літ залишається нашим сучасником, чиї мудрі поради допомагають і ще будуть допомагати нашому народу.

Прилучитися до його мудрості, світлого поетичного слова справа честі для нас. Тому в нашому закладі пройшли слідуючі заходи: виставка-огляд «Невтомний шукач свободи і щастя»(бібліотека ліцею), кінолекторій «Великі Українці»(І курс), аудіозапис творів, конкурс на краще читання байок(група 203), віртуальна подорож музеями Сковороди, афоризми Г.Сковороди (бесіда).

«Сковорода – це вічне». У пошуках власної ідентичності ми дедалі частіше звертаємося до Сковороди. Може, нехай не сьогодні, то завтра в наших душах таки запанує сковородинський образ України як відблиск золотого віку, образ, що несе в собі віру, надію й любов….

Григорій Савич — узірець незламності і нескореності. Протягом життя він уперто й вміло уникав усього того, що могло уярмити дух, свободу. Тому, мабуть, на його могилі й викарбувані слова: «Світ ловив мене, але не впіймав…».

Т.Ваколюк, викладач української літератури

271 переглядів

📌Відповідно до плану заходів НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області на 2024 рік, 1️⃣0️⃣ квітня 2024року на базі Шепетівського професійного ліцею відбувся семінар педагогічних працівників👩‍🏫 професій швейного виробництва🧵✂️ з теми «Організація освітнього процесу на основі конструктивної співпраці🤝 з роботодавцями та соціальними партнерами». Розпочали семінар директорка закладу освіти Алла ЧЕРНУШИЧ та методист напряму професійної підготовки НМЦ […]

“Сім’я без насильства” – під таким гаслом у Шепетівському професійному ліцеї проходить Тиждень по запобіганню та протидії домашньому насильству. Сьогодні до нас завітали гості: начальник сектору ювенальної превенції – Ольга СЕМЕНЮК, прокурор обласної прокуратури – Олександр РИБІЦЬКИЙ, начальник сектору дотримання прав людини – Юлія ВАЩУК. Що таке домашнє насильство та як його уникнути? Куди звертатися […]

Важливість профорієнтаційної роботи полягає у тому, щоб надати учням достатньо інформації про різні професії, їхні вимоги та перспективи. Саме тому,  з 29 березня 2024 року у Шепетівському професійному ліцеї стартував профорієнтаційний марафон для випускників освітніх закладів громади та міста. Сьогодні Двері нашого ліцею гостинно відчинені для учнів випускних класів:  Пліщинської та Плесенської гімназій. Днями приймали учнів […]

Ми на нашому сайті використовуємо файли cookie, якщо ви не згодні, щоб ми використовували даний тип файлів, ви повинні відповідним чином встановити налаштування вашого браузера (в такому випадку ми не гарантуємо коректної роботи сайту) або не використовувати наш веб-сайт

x