«Світ ловив мене, але не впіймав…» 300-річчя з дня народження Григорія Сковороди

…Благословенні ви, сліди,

Не змиті вічності дощами,

Мандрівника Сковороди

З припорошілими саквами,

Що до цілющої води

Простує, занедбавши храми.

Максим Рильський

Є на світі люди, життя яких залишає на землі такий відбиток, що протягом подальшої історії розвитку суспільства він залишається  немов би недоторканим, бентежить людський розум і душу.

Григорій Савич Сковорода – народний філософ і поет, педагог і просвітитель, музикант і громадський діяч. Його творчий доробок складають близько 20 філософських трактатів і діалогів. Зокрема це “Алфавіт світу”, “Розмова дружня про душевний світ”, збірки поезій “Сад божественних пісень”, книги байок “Басни Харковскія” та ряду інших оригінальних поетичних творів і перекладів з античної літератури. Ще за життя Сковороду називали «українським Сократом», «українським Горацієм», бо він значно розвинув на Україні філософію, літературну педагогіку.

Цього року виповнюється 300 років з часу народження великого сина українського народу. Він і через майже три сотні літ залишається нашим сучасником, чиї мудрі поради допомагають і ще будуть допомагати нашому народу.

Прилучитися до його мудрості, світлого поетичного слова справа честі для нас. Тому в нашому закладі пройшли слідуючі заходи: виставка-огляд «Невтомний шукач свободи і щастя»(бібліотека ліцею), кінолекторій «Великі Українці»(І курс), аудіозапис творів, конкурс на краще читання байок(група 203), віртуальна подорож музеями Сковороди, афоризми Г.Сковороди (бесіда).

«Сковорода – це вічне». У пошуках власної ідентичності ми дедалі частіше звертаємося до Сковороди. Може, нехай не сьогодні, то завтра в наших душах таки запанує сковородинський образ України як відблиск золотого віку, образ, що несе в собі віру, надію й любов….

Григорій Савич — узірець незламності і нескореності. Протягом життя він уперто й вміло уникав усього того, що могло уярмити дух, свободу. Тому, мабуть, на його могилі й викарбувані слова: «Світ ловив мене, але не впіймав…».

Т.Ваколюк, викладач української літератури

142 переглядів

З 01 грудня 2022 року до 15 березня 2023 року проводився обласний конкурс на кращий освітній контент у закладах професійної (професійно-технічної) освіти. Приємно зазначити, що після підбиття підсумків конкурсу 5 наших педагогів стали переможцями. Отже, ми вітаємо: З предметів «Українська мова», «Українська література» Камфорович Оксана Іванівна – Диплом І ступеня З металообробних професій Ляска Святослав Григорович, Ляска […]

30 березня 2023р. пройшла атестація педагогічних працівників Шепетівського професійного ліцею. Атестаційна комісія в черговий раз пересвідчилася у високій професійній компетентності педагогічних працівників закладу, їхній здатності орієнтуватися в сучасних методичних інноваціях. Атестація відбувалася на принципах відкритості та колегіальності, гуманного та доброзичливого ставлення до педагогічних працівників, повноти, об’єктивності та системності оцінювання їх педагогічної діяльності. Вітаємо педагогічних працівників […]

Тема  загрози молодіжного руху «ПВК Редан» стала актуальною в зв’язку зі зростанням кількості молодих людей, які долучаються до цього руху та виконують їхні запити. 7 березня 2023 року в Шепетівському професійному ліцеї в групі 304 класним керівником Гуменюк Л.Р. було проведено профілактичну  бесіду на тему “Загроза  молодіжного руху «ПВК Редан»”. Рух “ПВК Редан” відомий своїми […]

Ми на нашому сайті використовуємо файли cookie, якщо ви не згодні, щоб ми використовували даний тип файлів, ви повинні відповідним чином встановити налаштування вашого браузера (в такому випадку ми не гарантуємо коректної роботи сайту) або не використовувати наш веб-сайт

x