«Світ ловив мене, але не впіймав…» 300-річчя з дня народження Григорія Сковороди

…Благословенні ви, сліди,

Не змиті вічності дощами,

Мандрівника Сковороди

З припорошілими саквами,

Що до цілющої води

Простує, занедбавши храми.

Максим Рильський

Є на світі люди, життя яких залишає на землі такий відбиток, що протягом подальшої історії розвитку суспільства він залишається  немов би недоторканим, бентежить людський розум і душу.

Григорій Савич Сковорода – народний філософ і поет, педагог і просвітитель, музикант і громадський діяч. Його творчий доробок складають близько 20 філософських трактатів і діалогів. Зокрема це “Алфавіт світу”, “Розмова дружня про душевний світ”, збірки поезій “Сад божественних пісень”, книги байок “Басни Харковскія” та ряду інших оригінальних поетичних творів і перекладів з античної літератури. Ще за життя Сковороду називали «українським Сократом», «українським Горацієм», бо він значно розвинув на Україні філософію, літературну педагогіку.

Цього року виповнюється 300 років з часу народження великого сина українського народу. Він і через майже три сотні літ залишається нашим сучасником, чиї мудрі поради допомагають і ще будуть допомагати нашому народу.

Прилучитися до його мудрості, світлого поетичного слова справа честі для нас. Тому в нашому закладі пройшли слідуючі заходи: виставка-огляд «Невтомний шукач свободи і щастя»(бібліотека ліцею), кінолекторій «Великі Українці»(І курс), аудіозапис творів, конкурс на краще читання байок(група 203), віртуальна подорож музеями Сковороди, афоризми Г.Сковороди (бесіда).

«Сковорода – це вічне». У пошуках власної ідентичності ми дедалі частіше звертаємося до Сковороди. Може, нехай не сьогодні, то завтра в наших душах таки запанує сковородинський образ України як відблиск золотого віку, образ, що несе в собі віру, надію й любов….

Григорій Савич — узірець незламності і нескореності. Протягом життя він уперто й вміло уникав усього того, що могло уярмити дух, свободу. Тому, мабуть, на його могилі й викарбувані слова: «Світ ловив мене, але не впіймав…».

Т.Ваколюк, викладач української літератури

88 переглядів

До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом працівниками Шепетівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено засідання «Школи волонтерів» на тему: «СНІД – ти повинен це знати». Учасники заходу ознайомилися із статистикою поширення захворювання в Україні, поповнили знання про можливі шляхи зараження та передачі ВІЛ/СНІДу. Кожен присутній отримав інформаційні буклети «Правда про СНІД» […]

Перша допомога – це проведення найпростіших медичних заходів для порятунку життя, зменьшення страждань потерпілого від надзвичайної ситуації і попередження розвитку можливих ускладнень. Професійно таку допомогу надають, звичайно ж, медики, але не завжди швидка допомога може прибути вчасно на місце події. Тому вміння кожного з нас надати першу необхідну допомогу постраждалим до прибуття служб порятунку може […]

У рамках власного проєкту «Енергія перемоги»: енергетичні батончики, кАші, солодощі для підтримки ЗСУ, павербанки та ліхтарики. Сьогодні кожен із нас мав нагоду взяти участь у благодійному ярмарку. Всім щиро подяка за активну участь! 🤟 Разом ми сила! 💪 Джерело: Like TV 22 переглядів

Ми на нашому сайті використовуємо файли cookie, якщо ви не згодні, щоб ми використовували даний тип файлів, ви повинні відповідним чином встановити налаштування вашого браузера (в такому випадку ми не гарантуємо коректної роботи сайту) або не використовувати наш веб-сайт

x