Пам’ять не має згасати

30 жовтня 2001 року указом Президента України 22 вересня встановлено Днем партизанської слави, котрий з того часу відзначається в нашій державі щорічно.

З перших днів Другої світової війни на території нашої держави розпочався партизанський рух-збройна боротьба радянського народу проти фашистських загарбників на окупованій території, в тилу ворога.

Під час війни в тилу ворога діяло понад 6200 партизанських загонів і підпільних груп, в яких воювало більше 1 млн. чоловік, 500 тисяч з них-українці.

У страшні дні війни разом з дорослими взялися до зброї і діти, щоб захистити Батьківщину від ненависного ворога. Хлопчики і дівчатка йшли на фронт у військові частини, ставали синами та доньками полків. Вони були розвідниками і зв’язківцями, сестрами милосердя і підривниками.

За покликом юних сердець ставали партизанами і підпільниками, щоб помститися ворогові за смерть батьків і братів, за наругу над матерями і сестрами, за спалені домівки та нелюдські злочини фашистів. Вони гинули у боях, їх катували гітлерівці, але юні герої не здавалися.

Великі подвиги творили юні в роки війни. Багато дітей удостоєні високих урядових нагород.

Серед них наші шепетівчани Валя Котик та Володя Ковальчук. Обидва підлітки загинули: Валя Котик у 1944 році, а Володю Ковальчука німці живцем спалили 31 грудня 1943 року.

Місце страти фашистами Володі Ковальчука позначене пам’ятним знаком неподалік залізничного вокзалу станції Шепетівка-I.

Щорічно, у переддень Дня партизанської слави, у нас в ліцеї проходить першість з футболу на кубок Володі Ковальчука, який вручається переможцям 22 вересня саме на місці загибелі юного героя.

Яким же було наше здивування, коли , прибувши на місце страти Володі Ковальчука, ми його, можна сказати, не знайшли серед хащ та бур’янів.

Раніше, в час наших канікул, люди розчищали це місце, а тепер…Не хочу думати, що втрачається людська вдячність і пам’ять!

16 вересня учні групи №103 Максим Ніколайчук, Олександр Польовий та Вадим Прищепа, прослухавши історію загибелі Володі, виявили бажання впорядкувати місце смерті юного шепетівчанина.

А 22 вересня, в День партизанської слави, Максим, Олександр і Вадим будуть супроводжувати переможців футбольного турніру до місця загибелі Володі Ковальчука для вручення кубка його імені.

Саме там хлопці повідають присутнім про подвиг Володі і закличуть молодих людей берегти пам’ять про тих, хто віддав і нині віддає своє життя за встановлення миру.

В.А.Малошик – викладач захисту України

219 переглядів

15 травня 2024 року відбувся творчий звіт художніх колективів серед здобувачів освіти та працівників Шепетівського професійного ліцею. Щиро поділилися своїми вміннями, здобутками, досягненнями талановиті діти, працівники нашого закладу та гості заходу. Дякуємо ЗСУ за можливість проведення цього свята! Слава Україні! 10 переглядів

У межах проведення заходів Європейського Року умінь і навичок (European Yearof Skills) та відповідно до плану спільної діяльності Департаменту освіти та науки Хмельницької обласної військової адміністрації й Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області на 2024 рік 16 травня 2024 року на базі Шепетівського професійного ліцею відбувся обласний конкурс професійної майстерності серед учнів […]

З метою підвищення рівня обізнаності з питань особистої безпеки, вивчення правил поведінки під час надзвичайних ситуацій у Шепетівському професійному ліцеї пройшов Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності, під час якого було організовано ряд заходів: перегляд відеороликів, цікаві зустрічі, практичні заняття. Представники “Червоного Хреста” провели навчальне заняття “Серцево-легенева реанімація”. 25 квітня проходив День цивільного захисту, який […]

Ми на нашому сайті використовуємо файли cookie, якщо ви не згодні, щоб ми використовували даний тип файлів, ви повинні відповідним чином встановити налаштування вашого браузера (в такому випадку ми не гарантуємо коректної роботи сайту) або не використовувати наш веб-сайт

x