ВОЛОНТЕРСЬКИЙ РУХ

Волонте́рство, або волонте́рська діяльність — це добровільна безкорислива суспільно корисна діяльність. Вона може здійснюватись і окремими людьми, і організаціями.

Волонтерство в Україні –явище справді унікальне.

Визначальним тут є принцип добровільності , адже волонтер діє за покликом душі, з почуття потреби реалізувати свою громадянську позицію. Волонтерство нерозривно пов’язане з розвитком цивілізації. В історії людства навряд чи знайдеться суспільство, якому не були б притаманні ідеї добровільної та безкорисливої допомоги. Завжди знаходились люди, для яких самореалізація, самоудосконалення були можливі лише через працю на благо інших. Слід сказати, що релігія завжди спонукала людей до благодійництва і волонтерства, виховувала альтруїстичну свідомість.

В 2019 році людство буде відзначати 160-річчя виникнення волонтерського руху. Його початком прийнято вважати 1859-й, коли швейцарський підприємець і громадський діяч Жан Анрі Дюнан, вражений страшними наслідками однієї з найкривавіших битв австро-італо-французської війни (під Сольферіно на полі бою лишилися вмирати більше дев’яти тисяч скалічених солдат), фактично ініціював створення Міжнародного комітету Червоного Хреста – організації, яка на добровільних засадах надавала б першу медичну допомогу пораненим. Пізніше Дюнан став першим лауреатом Нобелевської премії миру. Принципами, які він започаткував в цій організації, почали користуватись активні громадяни в багатьох країнах світу, і цей рух поступово охоплював різні види діяльності: допомога бідним, важкохворим, сиротам, навчання грамоті, боротьба з пияцтвом.

Волонтерство має місце і в нашому навчальному закладі: учні , батьки та просто небайдужі громадяни міста не залишаються осторонь проблем наших учнів. Багато років тому волонтерський рух в нашому ліцеї було започатковано Ларисою Андріївною Коломієць – інженером з ТБ станції Шепетівка І. Спілкуючись з учкомом, вона виявляла потреби учнів та організовувала своїх друзів для волонтерської роботи по наданню допомоги та вирішенню проблем молоді. Вона була дійсно альтруїстом!

Склалось так, що Лариси Андріївни вже немає з нами, проте її добрі справи продовжує чоловік Коломієць Андрій Анатолійович – фінансовий ревізор Укрзалізниці, син Андрій Андрійович- викладач медичного училища. Цього року вони надали допомогу учням із соціально незахищених сімей.

якуючи зусиллям волонтерської групи ліцею, було організовано допомогу учням з боку громадян Шепетівки Войцешук Оксани та Кривчук Тетяни.

До добрих справ долучились і батьки. В ліцейну волонтерську групу увійшла і мама активіста – волонтера Кірика Андрія (учня гр..№304) Анна Володимирівна, яка почувши про роботу сина, стала активно сприяти волонтерській справі.

У жовтні наша волонтерська група разом із спілкою воїнів АТО планують відвідати солдат, котрі повернулись із Сходу з пораненнями та потребують допомоги. Попереду ще багато справ, в основі яких лежить любов до людей.

Л.Г.Сидорчук – заступник директора з ВР

210 переглядів

📅 13 грудня у Шепетівському професійному ліцеї відбулося засідання педагогічної ради, під час якого колектив детально обговорив важливі питання освітнього процесу. 📚👩‍🏫💬 Зустріч стала майданчиком для конструктивного діалогу, аналізу актуальних викликів та пошуку ефективних рішень. 🛠️ Спільна робота педагогів дозволяє рухатися вперед 🚀, вдосконалювати методики навчання та створювати ще кращі умови для наших учнів. 🎓🙏 […]

📅 Сьогодні, 10 грудня 2024 року, у Шепетівському професійному ліцеї пройшло засідання методичної комісії викладачів загальноосвітньої підготовки на тему:✨ «Розвиток професійних компетентностей викладачів як засіб підвищення предметних та ключових компетентностей здобувачів освіти». 🔑 На засіданні викладачі:✅ Поділилися найкращими практиками формування ключових компетентностей учнів.✅ Обговорили сучасні методики та інструменти викладання.✅ Взяли участь у конструктивних дискусіях і […]

22 листопада 2024 року відбулось засідання методичної комісії сфери послуг, будівництва та промисловості, присвячене темі: “Ведення облікової документації для ефективної організації освітнього процесу”. 📝👩‍🏫Учасники всебічно вивчили основні питання, що стосуються документального забезпечення освітнього процесу, зокрема правильність оформлення облікової документації, вимоги до її ведення, а також важливість документації в організації та управлінні освітнім процесом. 💡📊 🔹 […]

Ми на нашому сайті використовуємо файли cookie, якщо ви не згодні, щоб ми використовували даний тип файлів, ви повинні відповідним чином встановити налаштування вашого браузера (в такому випадку ми не гарантуємо коректної роботи сайту) або не використовувати наш веб-сайт

x