Методична робота
Плани роботи “ШКОЛА МОЛОДОГО ПЕДАГОГА”
Плани роботи “ШКОЛА ПРОФЕСІЙНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ”
Педагогічна магія: навчаємо тих, хто навчає
В освітньому просторі Шепетівського професійного ліцею відбулося 📚засідання методичної комісії викладачів та майстрів в/н професійного спрямування у форматі воркшоп практикум на тему «Педагогічна магія: навчаємо тих, хто навчає». 🎓💪 Під час воркшопу Людмила Рижко, методист закладу, представила ряд інструментів та сервісів для створення захоплюючих активностей. Поміж ними були HeyGen, Gamma, Jamboard, AhaSlides , Wordwall, Mentimeter, Plickers, Іnteracty та провела майстер-клас 🎲👏 щодо використання гейміфікації🎮 в освітньому процесі.
Такі ініціативи допомагають педагогам та майстрам відкривати нові можливості у світі сучасної педагогіки та успішно впроваджувати інноваційні методики в освітній процес. 🌟 🎊💯
Креативна освіта як умова розвитку творчої особистості на уроках загальноосвітніх предметів
✍️Сучасна дійсність ставить перед педагогом завдання поповнення і поновлення своїх знань по широкому колу питань, які в сукупності повинні стати змістом навчально-методичної роботи.
Стрімкий розвиток технологій вимагає від педагога досконалих форм і методів проведення уроків як теоретичної так і практичної підготовки.
📚17 травня 2023 року у Шепетівському професійному ліцеї відбулося чергове засідання методичної комісії загальноосвітніх дисциплін на тему «Креативна освіта як умова розвитку творчої особистості на уроках загальноосвітніх предметів». Присутні педагоги поділилися здобутками у сфері застосування в своїй діяльності сучасних інформаційно-комунікаційних технологій.
У рамках засідання були заслухані доповіді членів комісії. Зокрема, викладач👩🏫 предмету «Природничі науки» Неля Пахар виступила з доповіддю «Мейкерство – як інноваційний підхід впровадження STEM–освіти». Викладач інформатики👨🏫Олег Буркацький розповів про елементи STEM-освіти, які можна використовувати на уроках інформатики. Катерина Барвінок, викладач фізичної культури👩🏫, поділилась досвідом роботи з питання «Фізична культура, як необхідна складова всебічного розвитку здобувачів освіти через інноваційну діяльність педагога»
Усі учасники засідання жваво обговорювали отриману інформацію з поданих питань🤝. Засідання пройшло змістовно, ефективно та оперативно.
Декада загальноосвітніх дисциплін 2023
З 01 по 17 травня здобувачі освіти Шепетівського професійного ліцею взяли участь у декаді загальноосвітніх дисциплін. 🧑🏫Усіма викладачами була підготовлена цікава,💯 насичена різноманітними заходами програма📜💻.
Пріоритетне місце у рамках проведення декади посіли відкриті заходи, на яких демонструвалася педагогічна майстерність, вміння вести заняття відповідно до сучасних вимог. До підготовки та проведення заходів педагоги підійшли творчо👏: застосували різні види інтерактивних вправ, за допомогою сервісів LearningApps, Kahoot, Wordwall, Plickers, продемонстрували уміння організувати роботу в групах, дібрала цікаві матеріали, які відображали тематичну спрямованість навчального матеріалу, використовували різні форми інноваційного навчання, підтримували тісний взаємозв’язок зі здобувачами освіти🤝, прослідковувалась чітка системна робота викладачів.
Здобувачі освіти показали високий рівень володіння теоретичним матеріалом💯, вміло виконували вправи, аналізували тексти, вели діалогічне спілкування, активно висловлювали свої думки з окремих питань, давали відповіді на запитання, аналізували, робили висновки.
🤝До проведення декади загальноосвітніх дисциплін приєдналась психологічна служба ліцею, яка провела заняття з елементами арт-терапії «Стоп-стрес» – для здобувачів освіти, семінар з елементами тренінгу та техніками зцілення «Будуємо резильєнтність та життєстійкість» – для педагогів.
👍Заходи проведені в рамках декади стали яскравим прикладом співпраці викладачів і учнів, що сприяє формуванню активної громадянської позиції, національної свідомості та самосвідомості підростаючого покоління🎥.
Тиждень професії “Електрогазозварник”
Цикл заходів, проведених у межах професійного тижня, спрямований на поглиблення взаємозв’язків між професійно-теоретичною та професійно-практичною підготовками та є можливим шляхом їхнього вдосконалення. Колективна методична робота майстрів виробничого навчання й викладачів професійного циклу є найбільш ефективною. Доказом цьому є тиждень професії «Електрогазозварник», який пройшов в Шепетівському професійному ліцеї з 03 по 07 квітня 2023року.
Відкриття тижня розпочалося з виставки стіннівок та літератури з професії «Електрогазозварник», яку підготувала бібліотекар закладу Захарченко Лілія Миколаївна, і презентації проекту «Молодий та успішний», героєм якого став випускник закладу освіти Процун Андрій.
Цікавим заходом тижня став семінар з елементами тренінгу «Поняття кар’єри та її види», проведений практичним психологом Гладкою Надією Михайлівною та соціальним педагогом Ляскою Оленою Олегівною.В межах тижня відбулися відкриті уроки теоретичного та виробничого навчання, які провели викладач Титус Микола Іванович, майстри виробничого навчання Ляска Святослав Григорович та Попова Олена Іванівна.
З метою виявлення кращих учнів за професією було проведено конкурс професійної майстерності «Кращий зварник». В конкурсі приймали участь здобувачі освіти ІІІ курсу.
За загальними підсумками переможцями стали:
І місце: Головаш Костянтин
ІІ місце: Цимбалюк Орест
ІІІ місце: Овдієнко Микола, Цимбалюк Микола
Учасники показали свої вміння та знання на високому рівні. Переможці конкурсу професійної майстерності були нагороджені грамотами.
ВІТАЄМО НАШИХ ПЕДАГОГІВ!
З 01 грудня 2022 року до 15 березня 2023 року проводився обласний конкурс на кращий освітній контент у закладах професійної (професійно-технічної) освіти.
Приємно зазначити, що після підбиття підсумків конкурсу 5 наших педагогів стали переможцями.
Отже, ми вітаємо:
З предметів «Українська мова», «Українська література»
- Камфорович Оксана Іванівна – Диплом І ступеня
З металообробних професій
- Ляска Святослав Григорович, Ляска Олена Олегівна – Диплом І ступеня
З електрорадіотехнічних професій
- Коврига Олена Миколаївна, Рижко Людмила Станіславівна – Диплом ІІ ступеня
Підсумок професійної майстерності педагога.
Атестація – 2023
30 березня 2023р. пройшла атестація педагогічних працівників Шепетівського професійного ліцею. Атестаційна комісія в черговий раз пересвідчилася у високій професійній компетентності педагогічних працівників закладу, їхній здатності орієнтуватися в сучасних методичних інноваціях.
Атестація відбувалася на принципах відкритості та колегіальності, гуманного та доброзичливого ставлення до педагогічних працівників, повноти, об’єктивності та системності оцінювання їх педагогічної діяльності.
Вітаємо педагогічних працівників із успішним проходженням атестації!!!
ПРОБЛЕМА ДЕВІАНТНОЇ ПОВЕДІНКИ У ПІДЛІТКОВОМУ ВІЦІ
Проблема девіантної поведінки та її корекції завжди була важливою у педагогіці, психології, кримінології, але останнім часом вона набуває масового характеру. З метою загальної обізнаності з даного питання 24 лютого 2023року у Шепетівському професійному ліцеї відбулось спільне засідання методичної комісії класних керівників, кураторів груп, вихователя з психологічної служби закладу освіти.
На засіданні було розглянуто питання «Особливості девіантної поведінки підлітків», яке висвітлила голова методичної комісії Оксана Камфорович. Практичний психолог Надія Гладка розкрила питання «Види симптомів фізичного і емоційного характеру, які свідчать про вживання підлітками наркотиків». Соціальний педагог Олена Ляска акцентувала увагу на питанні «Мобінг і булінг в освітньому середовищі». Класний керівник 104 групи Антоніна Томашук ознайомила присутніх з роллю емпатії у розвитку моральної самосвідомості підлітків.
Засідання пройшло в атмосфері творчої праці і взаєморозуміння.
Самоосвіта педагога як необхідна складова сучасності
27 січня 2023 року у Шепетівському професійному ліцеї відбулось засідання методичної комісії загальноосвітніх дисциплін на тему «Самоосвіта педагога як необхідна складова сучасності». Засідання відкрила голова методичної комісії Гуменюк Лариса Романівна, яка привітавши учасників засідання, підкреслила актуальність теми, наголосивши на тому, що самоосвіта – це безперервний процес саморозвитку та самовдосконалення професійної компетентності педагога, шлях до успіху кожного сучасного викладача, а також надала методичні рекомендації щодо аналізу і самоаналізу сучасного уроку.
У рамках методичного засідання методистом ліцею Рижко Людмилою Станіславівною був проведений міні- тренінг «Педагог – вічний учень».
Цікавим та змістовним був виступ Буркацького Олега Анатолійовича з теми «Електронний облік освітнього процесу та його переваги (на прикладі платформи АТОМС)».
Також були обговорені результати моніторингу якості навчальних досягнень здобувачів освіти за І семестр 2022/2023 н.р. у порівнянні з 2021/2022 н.р. та методист ліцею ознайомила присутніх з особливостями проведення ЗНО/НМТ -2023.
Всі доповіді супроводжувалися яскравими, змістовними презентаціями.
На завершення всі присутні подякували за набутий досвід, представлений на засіданні методичної комісії загальноосвітніх дисциплін.
«Система роботи класного керівника, куратора групи, вихователя гуртожитку – запорука ефективної діяльності виховного процесу в ліцеї»
30 листопада 2022 року відбулося засідання методичної комісії класних керівників, кураторів, вихователя на тему «Система роботи класного керівника, куратора групи, вихователя гуртожитку – запорука ефективної діяльності виховного процесу в ліцеї».
Голова методичної комісії Камфорович О.І. запропонувала розглянути питання, які охоплювали різні сторони виховного процесу, такі як цінності та орієнтири українського «покоління Z» або як порозумітися з «цифровим поколінням». Вихователь гуртожитку Дячук Ю.В. поділилась досвідом щодо формування творчого, працездатного учнівського колективу. Також практичним психологом були надані поради щодо запобігання професійного емоційного виснаження. Наприкінці засідання були обговорені відкритих виховних годин проведені членами методичної комісії.
Засідання пройшло в атмосфері творчої праці і взаєморозуміння. Після обговорення кожного питання було прийняте рішення щодо створення освітнього простору, який забезпечить всебічний та гармонійний розвиток особистості учня.
Засідання методичної комісії на тему «Професійна компетентність педагога»
08.11.2022р. відбулося чергове засідання методичної комісії викладачів та майстрів виробничого навчання сфери послуг, будівництва та промисловості у формі круглого столу на тему «Професійна компетентність педагога». У роботі засідання взяли участь методист Людмила Рижко та практичний психолог Надія Гладка. Відкриваючи роботу методичної комісії голова Олена Попова ознайомила присутніх з порядком денним засідання. Методист Людмила Станіславівна зосередила увагу присутніх на загальних вимогах до атестації педагогів як системи заходів, спрямованих на стимулювання підвищення їх професійної компетентності, ознайомила з основними вимогами до структури, оформлення статей та навчально-методичної літератури. Практичний психолог Надія Михайлівна розказала про збереження психоемоційного здоров’я педагогічних працівників під час проходження атестації.
Також на засіданні методичної комісії узгодили орієнтовний графік тижнів професійної майстерності, особливості підготовки відеороликів з професій, заслухали майстра виробничого навчання Дмитра Драченка, який поділився досвідом роботи з теми «Інноваційні технології навчання при підготовці кваліфікованих робітників в системі професійно-технічної освіти».
Атестація -2022
З метою стимулювання цілеспрямованого безперервного підвищення рівня професійної компетентності педагогічних працівників, зростання їх майстерності, розвитку творчої ініціативи, підвищення престижу й авторитету, забезпечення ефективності освітнього процесу 24 березня 2022р. відбулося підсумкове засідання атестаційної комісії Шепетівського професійного ліцею. Впродовж 2021/2022н.р. атестаційна комісія освітнього закладу, дотримуючись вимог Типового положення, вивчала рівень сформованості педагогічних вмінь і навичок 7 педагогічних працівників, об’єктивно та виважено оцінювала результативність їх роботи в міжатестаційний період.
Педагогічні працівники закладу, що атестувалися представили результати своєї педагогічної діяльності протягом 5-ти років у вигляді електронних портфоліо.
За рішенням атестаційної комісії Шепетівського професійного ліцею:
1. Підтверджено відповідність займаній посаді і раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст другої категорії» викладача Малошика В.А. Електронне портфоліо
2. Підтверджено відповідність займаній посаді і раніше встановленому 13 (тринадцятому) тарифному розряду майстра виробничого навчання Ляски С.Г. Електронне портфоліо
3. Підтверджено відповідність займаній посаді і раніше встановленому 13 (тринадцятому) тарифному розряду майстра виробничого навчання Гуменюк М.Г. Електронне портфоліо
4. Підтверджено відповідність займаній посаді і раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст першої категорії» бібліотекара Захарченко Л.М. Електронне портфоліо
5. Підтверджено відповідність займаній посаді і раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст першої категорії» методиста Рижко Л.С. Електронне портфоліо
6. Визнано таким, що відповідає займаній посаді і порушити клопотання перед атестаційною комісією ІІІ рівня Департаменту освіти, науки, молоді та спорту Хмельницької облдержадміністрації про відповідність Дзюби А.С. раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» та присвоєння педагогічного звання «старший викладач». Електронне портфоліо
7. Визнано таким, що відповідає займаній посаді і порушити клопотання перед атестаційною комісією ІІІ рівня Департаменту освіти, науки, молоді та спорту Хмельницької облдержадміністрації про відповідність Камфорович О.І. раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» та присвоєння педагогічного звання «старший викладач». Електронне портфоліо
У підсумку засідання комісії голова атестаційної комісії Олег Антонович Окунєвський привітав педагогічних працівників з успішною атестацією та подякував за плідну та результативну роботу.
Моніторинг якості навчальних досягнень здобувачів освіти Шепетівського професійного ліцею за 2020/2021н.р
Для об’єктивності оцінки результатів навчальних досягнень здобувачів освіти, результативності дистанційного навчання, протягом 2020/2021 навчального року проводився моніторинг якості навчання учнів та надання освітніх послуг викладачами та майстрами в/н закладу. Адміністрацією проаналізовано стан успішності здобувачів освіти за рівнями навчальних досягнень в межах групи, підраховано відсоток якості знань з усіх предметів загальноосвітньої, професійно-теоретичної, професійно-практичної підготовок за рік.
Підсумки обласної виставки матеріалів комплексно-методичного забезпечення професійної підготовки «Педагогічні ідеї і знахідки 2020»
Згідно до наказу директора Департаменту освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації від 14.01.2021 року № 7-од «Про підсумки обласної виставки матеріалів комплексно-методичного забезпечення предметів професійної підготовки «Педагогічні ідеї та знахідки» переможцями стали:
– в номінації «Електронний навчальний посібник, ресурс» з електрогазозварювальних професій – Ляска Святослав Григорович – диплом І ступеня;
ЕНР з професії “Електрогазозварник”. Виробниче навчання
– в номінації «Електронний навчальний посібник, ресурс» з професії «Швачка» – Муравйова Раїса Петрівна – диплом І ступеня;
– в номінації «Веб-сайт, блог педагога» з електрорадіотехнічних професій – Коврига Олена Миколаївна – диплом І ступеня.
Блог викладача професійно-теоретичної підготовки Шепетівського професійного ліцею
Вітаємо з перемогою!!!