Що робити у випадку булінгу?

Порядок подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти
(відповідно до листа МОНУ від 29.01.2019 №1/11-881 “Рекомендації для закладів освіти щодо застосування норм Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчіх актів України щодо протидії булінгу (цькування) від 18.12.2018 №2657-VIII”)

1. Учасники освітнього процесу подають заяву керівництву закладу освіти або його засновнику про випадки булінгу по відношенню до дитини або будь-якого іншого учасника освітнього процесу.

2. Керівник закладу освіти або його засновник розглядає заяву в день її подання та видає рішення про проведення розслідування.

3. Проводиться повне та неупереджене розслідування щодо випадків булінгу (цькування) з залученням осіб від яких отримали інформацію.

4. Керівник закладу освіти для прийняття рішення за результатами розслідування створює наказом комісію з розгляду випадків булінгу (цькування) та скликає засідання. До складу комісії входять педагогічні працівники (у тому числі психолог, соціальний педагог), батьки постраждалого та булера, керівник закладу та інші зацікавлені особи. для прийняття рішення за результатами розслідування та виконання відповідних заходів реагування.

5. Рішення Комісії реєструється в окремому журналі, зберігається в паперовому вигляді з оригіналами підписів всіх членів Комісії.

6. Потерпілий чи його/її представник також можуть звернутися відразу до уповноважених підрозділів органів Національної поліції України (ювенальна поліція) та Служб у справах дітей з повідомленням про випадки булінгу (цькування)

Якщо комісія, створена для розгляду випадку булінгу (цькування), визнала, що це був булінг (цькування), а не одноразовий конфлікт чи сварка, то керівник навчального закладу в обов’язковому порядку повідомляє про це уповноваженим підрозділам:

· Ювенальній поліції сектору превенції Московського відділу Національної поліції;

· Службі у справах дітей Московського району.

У разі, якщо комісія не кваліфікує випадок як булінг (цькування), а постраждалий не згодний з цим, то він може одразу звернутися до органів Національної поліції із заявою.

ЗРАЗОК ЗАЯВИ

Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в закладі освіти
(відповідно до листа МОНУ від 29.01.2019 №1/11-881 “Рекомендації для закладів освіти щодо застосування норм Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчіх актів України щодо протидії булінгу (цькування) від 18.12.2018 №2657-VIII”)

1. В разі підтвердження факту вчинення булінгу (цькування), за результатами розслідування та висновків Комісії, створеної у закладі освіти з розгляду випадків булінгу, повідомляються уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та служби у справах дітей про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти.

2. Виконується рішення та рекомендації комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) в закладі освіти.

3. Надаються соціальні та психолого-педагогічні послуги здобувачам освіти, які вчинили булінг, стали його свідками або постраждали від булінгу.

4. Визначаються відповідальні особи, причетні до булінгу (цькування ) та накладаються адміністративні стягнення:
– Цькування неповнолітнього карається штрафом від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян(850 та 1700 гривень відповідно)або громадськими роботами від 20 до 40 годин.

– Така ж поведінка,вчинена групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення,передбачає штраф від 1700 гривень до 3400 гривень або громадськими роботами від 40 до 60 годин.

– За булінг, вчинений малолітніми або неповнолітніми особами віком від 14 до 16 років,тягне за собою накладання штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють.

Шановні батьки!
Запам’ятайте самі та навчіть свою дитину про відповідальність за заподіяння шкоди іншій особі. До адміністративної відповідальності притягуються з 16 років,
а до того відповідальність за вчинки дітей несуть їхні батьки.

Відповідальність осіб, причених до булінгу (цькування)

*нмдг— неоподатковуваний мінімум доходів громадян (= 17грн.)

За булінг, вчинений малолітніми або неповнолітніми особами віком від 14 до 16 років,тягне за собою накладання штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють.

292 переглядів

З нагоди Міжнародного дня Землі, який відзначають 22 квітня, здобувачі освіти Шепетівського професійного ліцею долучилися до міжнародної екологічної ініціативи Digital Cleanup. Ця акція має на меті формування екологічної свідомості серед молоді, підвищення інформаційної гігієни та безпеки, а також зменшення споживання електроенергії й викидів парникових газів шляхом очищення цифрового простору. Цифрове прибирання — це не просто […]

Це був день, наповнений добром, теплом і щирістю сердець! Мета заходу — зібрати кошти для 88 окремого батальйону територіальної оборони, і ми це зробили! Разом ми зібрали — 10 600 грн! Ці кошти вже зовсім скоро підуть на потреби наших захисників! У програмі ярмарку було все, що створює справжній святковий настрій: Ароматна домашня випічка, пасочки […]

Професія — це не лише про роботу. Це про шлях, вибір, самореалізацію ✨Тиждень “Слюсаря-ремонтника” 🛠️ та “Електрогазозварника” 🔩 у Шепетівському професійному ліцеї надихнув, дав орієнтири й відкрив нові горизонти 🌟Для наших учнів це був час нових знань 📚, важливих знайомств 🤝 та глибоких роздумів про власне професійне майбутнє 🚀Популяризація робітничих професій — це не просто […]

Ми на нашому сайті використовуємо файли cookie, якщо ви не згодні, щоб ми використовували даний тип файлів, ви повинні відповідним чином встановити налаштування вашого браузера (в такому випадку ми не гарантуємо коректної роботи сайту) або не використовувати наш веб-сайт

x