20-річний Ілля Пономаренко — «вирощує» троянди з металу. Захоплюватися створенням таких виробів почав близько півроку тому.
За професією Ілля — електрогазозварювальник. Закінчив Шепетівський професійний ліцей. Потім працював зварювальником на тепломережі. Виготовленням троянд із тонкого металу став займатися зовсім випадково.
— Під час тренувань на турніку я впав і зламав собі руку, — пригадує співрозмовник. — Шість місяців я провів на лікарняному ліжку. Там познайомився з місцевим підприємцем, який займається вирощуванням квітів. Після лікування тимчасово пішов до нього працювати. І от у якийсь день до мене на роботу завітав зварювальник. Він приніс ковану троянду: на одній гілці було 3 квітки, а листочки нагадували, швидше, не трояндові, а яблуневі. Мені робота зовсім не сподобалася, про що я відверто заявив. Тоді мій роботодавець, у свою чергу, запропонував зробити свою та показати, що з того вийде.
Ці слова молодий хлопчина сприйняв як виклик та пообіцяв виготовити власну троянду. Оскільки обіцянки завжди дотримується, то невдовзі приступив до роботи, аби довести собі та іншим, що йому це — під силу.
Першу квітку придбали відразу
Перший витвір юнак відразу презентував підприємцю. Пригадує, що коли завітав до нього з виробом, тоді ще було кілька людей. Робота дуже сподобалася всім присутнім. Її відразу зголосилися купити.
Оскільки таким чином хлопчина отримав схвалення, то вирішив, що й надалі буде пробувати виготовляти квіти, які ніколи не зів’януть. Однак, для того потрібні були інструменти. Тут свою невеличку лепту в розвиток внесли батьки, які допомогли придбати найнеобхідніше. Чимало інструментів Ілля купував сам із зароблених коштів.
Процес виготовлення троянди
Наразі виготовлення однієї квітки у юнака займає орієнтовно 1,5—2 дні. Співрозмовник зізнається, що робота ця кропітка та мало не ювелірна. Лайфхаки по виготовленню квітів із металу спочатку підглядав в інтернеті. Однак, багато чого навчився в процесі вже самотужки. Ескізи для своїх робіт малює з уяви. Лише після цього він переносить задум із паперу на метал.
— Деталі — листочки та пелюстки — виготовлені з жерсті. Стебло квітки та гілочки — з дроту різного діаметру. З’єднується все за допомогою зварювальних робіт, — розповідає про технологію Ілля.
Метал при цьому має бути гарячим, аби кожен вигин пелюстки та листочків нагадував справжню квітку. Висота однієї троянди складає близько 40–50 сантиметрів.
Далі йде процес фарбування. Для цього спочатку на виріб наноситься ґрунтовка, далі — кілька шарів фарби і лише після всього — лак.
Плани на майбутнє Наразі Ілля працює, як то кажуть, сам на себе. Свою роботу вважає швидше за хобі. Адже виготовлення металевих троянд приносить неабияке задоволення. Однак, зізнається, що замовлень на такі оригінальні троянди в нього вдосталь.
У планах хлопця — розширення асортименту: хоче спробувати виготовити георгіни. Однак, поки що заявок на них не було. В подальшому хоче зайнятися створенням кованих квітів. Втім, це задоволення не з дешевих, та й потребує набагато більше часу, зусиль та, що найважливіше, — обладнання. Втім, все з часом.
Любов Гончарук
Фото Дмитра Шпака та надане співрозмовником
Джерело: denzadnem.com.ua