Щорічно в Україні, з 25 листопада до 10 грудня включно, проводиться Міжнародна кампанія «16 днів проти насильства», яку ініціював Перший всесвітній інститут жіночого лідерства у 1991 році. Дати початку та завершення Кампанії вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.
Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:
25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок.
= Ток-шоу «Вона-святиня на землі» з участю Паламарчука С.Л.-учасника АТО, Парфенюк В.В.-психолога ЦСССДМ (гр.. №101,201)
1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом.
= Виховний захід з елементами тренінгу «Молодь за життя без СНІДу». Гладка Н.М. – психолог.
2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством.
=Тематична виховна година: «Найжорстокіше насилля-рабство». Пахар Н.Г.- викладач.
3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями.
= «Повір в себе» – Мельник С.Б. = Запрошений Гуменюк В.В.-голова громадської організації «Доля», тренер людей з обмеженими фізичними можливостями
5 грудня – Міжнародний день волонтера.
= «Марафон добрих справ»- Сидорчук Л.Г.
9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією.
=Діалог з працівником прокуратури – керівником Шепетівської окружної прокуратури Олійником Романом Володимировичем
10 грудня – Міжнародний день прав людини.
= Відео-екскурсія «Національні механізми захисту прав людини і прав дитини»- Гуменюк Л.Р. (гр. №204. 303)
Акція в Україні розпочинається 25 листопада в Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок, і триває до 10 грудня – Дня прав людини. Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.
Куди звертатися за допомогою, якщо стали жертвою домашнього насильства
– викличте поліцію за номером 102
– Національна «гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів 0 800 500 501, або 527 (безкоштовно з моб.тел.)
– Національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації 0 800 500 335 або 116 123 (безкоштовно з моб.тел.)
– Запорізька обласна громадська організація «Об’єднання психологів, психоаналітиків «Взаємодія» 067-393-80-65, 099-115 17 71
– зверніться до центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді. Там фахівці нададуть психологічні консультації
– якщо у сім`ї є діти, які стали жертвами насильства або були його свідками, тоді слід звернутися до служби у справах дітей
– отримати безкоштовну юридичну допомогу можна в Центрах безоплатної правової допомоги. Юристи можуть допомогти із розлученням та захистом майнових прав.