Як добре ви знаєте українську мову?..

В день української писемності та мови по всій країні традиційно відбувся радіодиктант. Спробувати свої сили в граматиці та пунктуації у кабінеті нашого закладу зібралась ціла аудиторія. Наважились написати диктант учні груп №304, №303 та №203, а також викладачі нашого ліцею.

Текст мав назву “Крила України” і розповідав про видатних українців. Він був досить коротким і ми впорались за 25 хвилин.

Зачитував текст доцент Київського університету ім.Б.Грінченка, автор підручників і посібників з української мови Олександр Авраменко.

Про результати скажуть за два дні, коли перевірять диктант.

До Дня української писемності та мови прочитайте цікаві факти про нашу солов’їну, які варто знати кожному.

Зокрема, сучасна українська мова має близько 256 тисяч слів.

За лексичним наповненням найближча до нашої мови є білоруська (84%), слідом іде польська (70%) та сербська (68%) мови. Російська не в трійці – лише четверте місце (62%).
Найдовшим словом в українській мові є слово “дихлордифенілтрихлорметилметан”. Так називається хімікат, з допомогою якого борються із шкідниками.Таке слово на 30 літер на одному подиху і не вимовиш.

І ще про рекордсменів

Найбільше наших слів починаються з літери “п”, а найчастіше використовується – “о”. А от букви “ф” і “г” використовуються найрідше. Адже слова на літеру “ф” здебільшого запозичені.

Загалом у світі до 45 мільйонів людей володіють українською. Вражаюча цифра, правда ж? Ми здатні помножити це число.

І почати це може кожен, варто лише більше розмовляти українською на роботі та вдома, читати українською книжки і дивитися фільми.

Ваколюк Т.С.,
викладач української мови

51 переглядів

✍️Сучасна дійсність ставить перед педагогом завдання поповнення і поновлення своїх знань по широкому  колу питань, які в сукупності повинні стати змістом навчально-методичної роботи. Стрімкий розвиток технологій вимагає від педагога досконалих форм і методів проведення уроків як теоретичної так і практичної підготовки. 📚17 травня 2023 року у Шепетівському професійному ліцеї відбулося чергове засідання методичної комісії загальноосвітніх […]

Всесвітній день вишиванки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Сьогодні масштаби поширення традиції носити вишиванку вражають: Шепетівський професійний ліцей засяяв різномаїттям вишиваних візерунків. На святі відбулося нагородження здобувачів освіти  – призерів Всеукраїнських конкурсів мистецтва Владислави Рудяк та Валерії Добровольської та художнього керівника Вадима Свінціцького. Посмакувати […]

З 01 по 17 травня здобувачі освіти Шепетівського професійного ліцею взяли участь у декаді загальноосвітніх дисциплін. 🧑‍🏫Усіма викладачами була підготовлена цікава,💯 насичена різноманітними заходами програма📜💻. Пріоритетне місце у рамках проведення декади посіли відкриті заходи, на яких демонструвалася педагогічна майстерність, вміння вести заняття відповідно до сучасних вимог. До підготовки та проведення заходів педагоги підійшли творчо👏: застосували […]

Ми на нашому сайті використовуємо файли cookie, якщо ви не згодні, щоб ми використовували даний тип файлів, ви повинні відповідним чином встановити налаштування вашого браузера (в такому випадку ми не гарантуємо коректної роботи сайту) або не використовувати наш веб-сайт

x