Як добре ви знаєте українську мову?..

В день української писемності та мови по всій країні традиційно відбувся радіодиктант. Спробувати свої сили в граматиці та пунктуації у кабінеті нашого закладу зібралась ціла аудиторія. Наважились написати диктант учні груп №304, №303 та №203, а також викладачі нашого ліцею.

Текст мав назву “Крила України” і розповідав про видатних українців. Він був досить коротким і ми впорались за 25 хвилин.

Зачитував текст доцент Київського університету ім.Б.Грінченка, автор підручників і посібників з української мови Олександр Авраменко.

Про результати скажуть за два дні, коли перевірять диктант.

До Дня української писемності та мови прочитайте цікаві факти про нашу солов’їну, які варто знати кожному.

Зокрема, сучасна українська мова має близько 256 тисяч слів.

За лексичним наповненням найближча до нашої мови є білоруська (84%), слідом іде польська (70%) та сербська (68%) мови. Російська не в трійці – лише четверте місце (62%).
Найдовшим словом в українській мові є слово “дихлордифенілтрихлорметилметан”. Так називається хімікат, з допомогою якого борються із шкідниками.Таке слово на 30 літер на одному подиху і не вимовиш.

І ще про рекордсменів

Найбільше наших слів починаються з літери “п”, а найчастіше використовується – “о”. А от букви “ф” і “г” використовуються найрідше. Адже слова на літеру “ф” здебільшого запозичені.

Загалом у світі до 45 мільйонів людей володіють українською. Вражаюча цифра, правда ж? Ми здатні помножити це число.

І почати це може кожен, варто лише більше розмовляти українською на роботі та вдома, читати українською книжки і дивитися фільми.

Ваколюк Т.С.,
викладач української мови

292 переглядів

Сьогодні в Шепетівському професійному ліцеї відбулася акція «Голоси дітей» 🕊️, присвячена пам’яті дітей, чиї життя обірвала війна 💔. Ми зібралися разом, щоб вшанувати невинні душі — юні голоси, які більше ніколи не прозвучать… Але звучати мають — у наших серцях ❤️, у нашій пам’яті, у нашій боротьбі за мирне майбутнє 🇺🇦. Особливим символом акції стали […]

У межах інформаційно-просвітницького заходу обговорили: 🔸 Що означає поняття «безбар’єрність» у сучасній освіті🔸 Як формувати інклюзивне середовище у закладі🔸 Практики подолання фізичних, освітніх, інформаційних та цифрових бар’єрів🔸 Роль педагога у створенні простору рівних можливостей 💬 Активне обговорення, реальні кейси, натхненні ідеї — усе це стало поштовхом до подальших змін. Адже кожен учень заслуговує на доступну, […]

Сьогодні Шепетівський професійний ліцей замайорів кольорами української душі — червоним, чорним, синім, золотим! 🌺🌻🌸 Вишиванка — це не просто одяг, це код нації, жива історія, що передається з покоління в покоління ✨ Наші учні, викладачі та працівники долучилися до святкування, вдягнувши вишиванки з родинною історією, сучасними мотивами й традиційною символікою 👕❤️ Атмосфера єдності, гордості й […]

Ми на нашому сайті використовуємо файли cookie, якщо ви не згодні, щоб ми використовували даний тип файлів, ви повинні відповідним чином встановити налаштування вашого браузера (в такому випадку ми не гарантуємо коректної роботи сайту) або не використовувати наш веб-сайт

x