Як добре ви знаєте українську мову?..

В день української писемності та мови по всій країні традиційно відбувся радіодиктант. Спробувати свої сили в граматиці та пунктуації у кабінеті нашого закладу зібралась ціла аудиторія. Наважились написати диктант учні груп №304, №303 та №203, а також викладачі нашого ліцею.

Текст мав назву “Крила України” і розповідав про видатних українців. Він був досить коротким і ми впорались за 25 хвилин.

Зачитував текст доцент Київського університету ім.Б.Грінченка, автор підручників і посібників з української мови Олександр Авраменко.

Про результати скажуть за два дні, коли перевірять диктант.

До Дня української писемності та мови прочитайте цікаві факти про нашу солов’їну, які варто знати кожному.

Зокрема, сучасна українська мова має близько 256 тисяч слів.

За лексичним наповненням найближча до нашої мови є білоруська (84%), слідом іде польська (70%) та сербська (68%) мови. Російська не в трійці – лише четверте місце (62%).
Найдовшим словом в українській мові є слово “дихлордифенілтрихлорметилметан”. Так називається хімікат, з допомогою якого борються із шкідниками.Таке слово на 30 літер на одному подиху і не вимовиш.

І ще про рекордсменів

Найбільше наших слів починаються з літери “п”, а найчастіше використовується – “о”. А от букви “ф” і “г” використовуються найрідше. Адже слова на літеру “ф” здебільшого запозичені.

Загалом у світі до 45 мільйонів людей володіють українською. Вражаюча цифра, правда ж? Ми здатні помножити це число.

І почати це може кожен, варто лише більше розмовляти українською на роботі та вдома, читати українською книжки і дивитися фільми.

Ваколюк Т.С.,
викладач української мови

84 переглядів

Щороку 3️⃣ грудня відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю.На долю таких людей випали не легкі випробування, однак вони долають ці труднощі, проявляють виняткову силу духу і не похитну віру в життя.Для здобувачів освіти Шепетівського професійного ліцею було проведено тренінг: «Ми схожі – ми рівні». Дітям формували любов та повагу до людей з обмеженими можливостями та […]

Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства» – це нагода ще раз нагадати молоді про існування цих проблем у суспільстві, підвищити рівень обізнаності щодо усіх форм насильства. На базі «Освітнього простору» Шепетівського професійного ліцею 1 грудня було проведено заняття-тренінг «Хто попереджений – той і захищений» до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом. Метою якого було: поглибити знання […]

В рамках Акції “Подаруй тепло солдату” здобувачі освіти Шепетівського професійного ліцею (гр.203) провели майстер-клас по виготовленню альтернативних засобів обігріву – “окопних дисків” для швидкого розпалювання вогню 8 переглядів

Ми на нашому сайті використовуємо файли cookie, якщо ви не згодні, щоб ми використовували даний тип файлів, ви повинні відповідним чином встановити налаштування вашого браузера (в такому випадку ми не гарантуємо коректної роботи сайту) або не використовувати наш веб-сайт

x