20.02.2025. Урок 53. Правила техніки безпеки під час занять ПФП
Правила техніки безпеки під час виконання фізичних вправ
Під час занять фізичними вправами слід додержуватися правил техніки безпеки. Велике значення має підготовка місць занять, наявність підготовленого справного спортивного обладнання та інвентаря. Спортивні майданчики для занять фізичними вправами і рухливими іграми повинні бути розташовані на відстані не менше 10м від учбових корпусів та інших приміщень. Покриття майданчиків повинно бути рівним, без камінців та інших предметів.
Особливі вимоги до обладнання спортивних залів. Підлога залу повинна бути рівною, пофарбованою, що дозволяє швидко проводити вологе прибирання. На початку занять підлога повинна бути не тільки чиста, але й суха. На вологій поверхні можна посковзнутися, особливо в спортивних і рухливих іграх, при бігу і стрибках.
Для того, щоб не було травматизму, треба займатися в взутті на гумовій підошві. Взуття на шкіряній підошві слизьке навіть на сухій поверхні.
Спортивне обладнання і снаряди повинні бути не пошкоджені і відповідати гігієнічним вимогам. При виконанні фізичних вправ інвентар повинен знаходитися в закріпленому положенні. Коло гімн. снарядів та під ними обов’язково треба покласти гімнастичні мати. Під час падіння або зіскоків вони запобігають різним пошкодженням.
Під час бігу на короткі дистанції не можна перебігати на сусідню доріжку, це може привести до зіткнення учнів. Усі бігові змагання проводять при руху в одному напрямку.
У стрибках треба чітко дотримуватися черги виконання . Особливої обережності потребує метання. Не можна знаходитися в місцях приземлення м’яча, гранати. Категорично забороняється на усіх заняттях порушувати дисципліну, виконувати вправи без дозволу вчителя.
Домашнє завдання.
Вивчити правила техніки безпеки.
Порядок розіграшу. Опрацювати теоретичний матеріал. Виконати практичне завдання.
Обов’язковою умовою для того, щоб провести ігри на вибування, є кількість учасників, кратне числа два (тобто 32, 16, 8, 4, 2). Кола, які проходять команди, називаються зазвичай за кількістю пар команд. Наприклад, для однієї пари – фінал, для двох – півфінал, для чотирьох – чвертьфінал, для восьми пар – одна восьма фіналу і так далі.
У кожному виді спорту і, зрозуміло, в різних лігах, відповідно, різні принципи проведення плей-офф. Команди можуть зіграти як один матч для того, щоб пройти в наступний раунд, так і можуть розіграти цілу серію матчів. При такому розкладі нічиїх не буває.
Команда або ж спортсмен, який виграв фінальну стадію, автоматично стає переможцем. Аналогічно, учасник фіналу, який програв матч або серію матчів за перше місце, отримує срібні медалі. Якщо того вимагає формат змагань, то розігрується третє місце. Воно передбачає те, що два учасники з півфіналів, які не пройшли у фінал (тобто програли) зустрінуться між собою в грі за бронзу.
Принципи відбору на перше коло змагань на виліт можуть бути різними. Іноді проводиться жеребкування, іноді команди проходять через кваліфікацію у вигляді турнірної першості за очками і так далі.
Існує поняття «» жорстка сітка «». Цим правилом користується велика частина організаторів спортивних змагань. Вона передбачає, що команди з певних груп, які посіли певні місця, битимуться між собою. Тобто доля команд, які зайняли місця, підходять і дають право на боротьбу до кінця, вже вирішена організаторами.
Іноді форма проводиться у вигляді особливого плей-офф. Суть таких змагань така, що команди, які посіли кращі місця в кваліфікації, що показали найкращі показники серед інших, починають свою сітку відразу з другого раунду.
Домашнє завдання:
Розписати сітку розігрування змагань на учасників 8 команд.
26.02.2025. Урок 54. Фізичні вправи з власною вагою.
Силові вправи з власною вагою
Віджимання: ця класична вправа опрацьовує груди, плечі, трицепси та кор. Щоб виконати віджимання, почни у положенні планки, розставивши руки на ширині плечей. Опусти тіло до підлоги, таз підкручений, м’язи преса напружені, дивишся прямо перед собою, лікті близько до тіла, а потім повернись у вихідне положення.
Присідання: присідання — чудова вправа для ніг і сідниць. Встань, ноги на ширині стегон, і опусти тіло вниз, ніби ти сідаєш на стілець Тримай свою вагу на п’ятах й повернись у вихідне положення. При цьому прогину у спині не повинно бути, живіт втягнутий, спина рівна.
Підтягування: Ця складна вправа опрацьовує спину, біцепси, плечі та інші м’язи кору. Використовуй турнік, візьмись за неї руками на ширині плечей. Підтягни тіло вгору, поки підборіддя не опиниться над перекладиною, потім опустись. Ти не повинен розгойдуватись, щоб підкинути тіло вгору, та уникати ривків.
Планка: планка є ефективною вправою для м’язів кора. Почни з позиції віджимання, але замість того, щоб опускати тіло вниз, тримайтеся на ліктях (або спираючись на пряму руки) і носках. Витягуй тіло у пряму лінію від куприка до маківки й тримайся так довго, як можеш. Стандартний час виконання цієї вправи – хвилина.
Домашне завдання.Стрибкові вправи.
26.02.2025. Урок 55. Вправи на розвиток швидкості, спритності, витривалості.
27.02.2025. Урок 56. Спеціальна фізична підготовка.
Фізична підготовка
Давно відомо, що фізична культура є доброю основою не тільки для підтримки суто фізичного здоров’я а й основою хорошого духовного самопочуття та бадьорого настрою. А добрий настрій забезпечує передумови для доброго навчання. Крім того, саме фізична підготовка забезпечує гармонійний розвиток особистості, її самореалізацію у фізичному, професійному, творчому потенціалах та здоров’я молоді нації.
Знаємо, що здоров’я молоді залежить від рівня рухової активності, генетичної схильності до хвороб, профілактики захворювань, якості лікування, матеріального стану; способу життя, що включає умови життя, праці та навчання, харчування, наявність або відсутність шкідливих звичок, від стресів та якості занять із фізичної культури тощо. Розуміючи ці важливі наративи, саме фізичній культурі та спорту у Львівському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут відводиться особливе місце, адже ж значимість фізичної підготовки закладена у самій назві нашого закладу.
Якісній фізичній підготовці крутяни присвячують себе протягом усього періоду навчання у кількості п’яти уроків на тиждень у восьмому, дев’ятих класах та трьох уроків на тиждень у десятих та одинадцятих класах. В доповнення до уроків фізичної культури та профільного предмету «Захист України» є додатковий розділ «Прикладна фізична підготовка», де ліцеїсти вчаться долати смугу перешкод, вивчають основи прийомів, вправ і дій рукопашного бою, оволодівають навиками силової роботи засобами атлетичної гімнастики, гирьового спорту, кросфіту, а також навиками пересування по пересічній місцевості бігом та на лижах та ще багато інших корисних та цікавих видів спорту.
Важливе місце займає ранкова фізична зарядка, яка покликана гартувати не тільки тіло, а й робити вольові зусилля з подолання бажання такого солодкого ранкового сну. В позаурочний час вихованці ліцею мають змогу займатися у найрізноманітніших спортивних секціях. В ліцеї функціонують спортивні секції з рукопашного бою, боксу, вільної боротьби, армрестлінгу, футболу, волейболу та загальної фізичної підготовки.
Крім того, наші вихованці мають змогу самостійно вдосконалювати свою фізичну форму, виконуючи улюблені вправи на перекладині, брусах та інших гімнастичних приладах, вдосконалювати показники швидкості та витривалості під час бігу, займатися в тренажерних залах.
У ліцеї проводять багато різноманітних спортивних заходів. Щорічно проводиться Спартакіада ліцею з міні-футболу, волейболу, багатоборства, армрестлінгу, гирьового спорту, осіннього та весняного кросу. Дуже цікаво та емоційно проводяться Спортивні свята з залученням не тільки ліцеїстів, а й їхніх батьків та гостей міста.
Вже стало традиційним проведення Всеукраїнського турніру-меморіалу з волейболу пам’яті Героя України, Героя Небесної Сотні Устима Голоднюка. З 2022-2023 навчального року започатковано також проведення “Турніру слави крутян” та спортивного свята “Крутянські звитяги”.
“Турнір слави крутян” проводиться до Дня Збройних Сил України з метою вшанування внеску випускників ліцею у захист України та популяризації військово-прикладної фізичної підготовки. Змагання щороку присвячуються одному з випускників ліцею, нагороджених бойовими державними нагородами за особливі заслуги у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України.
Спортивне свято “Крутянські звитяги” проводиться двічі на рік – у травні до Дня Героїв та у вересні до Дня фізичної культури і спорту.
Ліцеїсти беруть участь у спортивних змаганнях обласного та всеукраїнського рівнів з багатоборства допризивної молоді, армрестлінгу, боротьби та боксу, де ставали переможцями і призерами, виконували нормативи кандидатів в майстри спорту та інші спортивні розряди.
На території ліцею функціонує спортивний зал для ігрових видів спорту, два тренажерних зали, зал боротьби та боксу, два ігрових майданчики, гімнастичне містечко з перекладинами та брусами і майданчик з вуличними тренажерами.
Домашне завдання.
РТ 4 по макс.
03.03.2025. Урок 57. Стрибкові вправи. Вправи з набиваннями м”ячами.
Опрацюйте теоретичний та практичний матеріал.
03.03.2025. Урок 58. Техніка страхування на спортивних снарядах.
Опрацюйте теоретичний та практичний матеріал.
05.03.2025. Урок 59. Силові вправи на спортивних тренажерах.
Опрацюйте теоретичний та практичний матеріал.
05.03.2025. Урок 60. Виконання силової вправи жим штанги лежачі на лаві.
Опрацюйте теоретичний та практичний матеріал.